Аптечка на море: які медикаменти потрібно взяти з собою у відпустку

Липень – найгарячіша пора для реалізації планів літньої відпустки. І, хоча у зв’язку з пандемією та карантинними заходами багато туристичних напрямків для українців все ще закриті, відпочинок на деяких популярних закордонних курортах буде цілком можливий. А отже – можна вже зараз починати обдумувати, що саме слід взяти з собою в дорогу. Очолити список найважливіших речей, безумовно, повинна аптечка на море, яка містить всі необхідні медичні препарати.
Список необхідних ліків
При виборі медикаментів, які можуть знадобитись під час відпустки, необхідно по можливості уникати тих препаратів, які потребують рецепту, в тому числі – антибіотиків. Також, не слід брати в дорогу ліки, у впливі яких на ваш організм ви не до кінця впевнені.
Спеціалізовані медичні засоби, такі, наприклад, як ліки від малярії, також можуть виявитися зайвими – частіше за все, вони будуть мати велику кількість протипоказань та побічних ефектів. Список найнеобхідніших медичних препаратів потрібно підібрати відповідно до їх впливу та призначення:
- Жарознижуючі;
- Обезболюючі;
- Від алергії;
- Від розладу шлунку.
Антисептики та перев'язувальні матеріали
Не слід комплектувати свою аптечку на море всіма можливими ліками, складаючи до неї обезболюючі та жарознижуючі пачками, достатньо буде вибрати по одному, максимум – по два найбільш відповідних медпрепарати із кожного розділу. Як показує практика, частіше за все взяті із собою у відпустку ліки, залишаються нерозпакованими.
Що ще потрібно пам’ятати про ліки
Крім перерахованих вище, загальних для більшості випадків груп препаратів, варто задуматись про те, що ще може знадобитись під час відпустки у конкретно вашому, індивідуальному випадку.
Так, наприклад, якщо плануєте багато подорожувати пішки, варто запастись великою кількістю лейкопластирів, в тому числі – бактерицидного, також є сенс взяти крем, який допоможе впоратись набряками і втомою ніг.
У випадку, якщо відпустка запланована десь до Азії, варто задуматись про серйозну профілактику можливості розладів шлунково-кишкового тракту, ну, а відвідування різних екзотичних країн часто потребує додаткових заходів щодо протидії появи алергії.
Окремо слід згадати про те, що, відправляючись у відпустку з дитиною, необхідно додатково укомплектувати свою аптечку для моря дитячими вушними краплями, соляним розчином для носу, антибактеріальними краплями для очей, сонцезахисним кремом, сухими та вологими серветками, а також електронним термометром.
Якщо ви не дуже добре переносите довготривале перебування у транспорті: літаку, автобусі, круїзному лайнері – краще запастись засобами від укачування. Безпосередньо перед поїздкою краще утриматись від щедрих трапез.
Що варто взяти з собою від застуди?
Необхідність відкрити аптечку для моря під час відпочинку часто може бути пов’язана зі звичайною застудою та підвищенням температури. Такий варіант нездужання цілком можливий в якій завгодно точці земної кулі, в будь-яких кліматичних умовах, навіть при сорокаградусній спеці.
На цей випадок рекомендується мати в запасі нестероїдні базові медикаменти протизапальної дії, вдавшись до яких, можна швидко зняти всі небажані симптоми. Дозування препарату визначається виходячи з віку, для дітей краще використовувати ліки у рідкому вигляді, а для немовлят потрібні спеціальні медичні свічки.
Які засоби краще допоможуть від нежитю?
Говорять, що якщо нежить лікувати, то він пройде через тиждень, а якщо не лікувати – то за сім днів J Проте, ця недуга, з’явившись у самий неочікуваний момент, може знищити почуття гумору та зіпсувати довгоочікуваний відпочинок. Тому варто убезпечити себе, поклавши ще в Україні в свою аптечку для моря медикаменти, які здатні ефективно впоратись зі всіма небажаними симптомами нежитю.
Ідеальним дорожнім варіантом стануть спреї для носу, оскільки вони досить універсальні – їх можна однаково успішно та безпечно використовувати як для дорослих, так і для дітей. Зручність застосування має свої переваги – спреї на відміну від соляного розчину можна легко застосовувати в літаку.
Що допоможе при болі у горлі та кашлі?
Думаючи про можливі неприємності зі своїм здоров’ям під час подорожі, ми часто забуваємо про найбанальніші речі, наприклад, про ГРВІ. Біль у горлі та кашель – непрохані гості, які можуть прийти в будь-який момент. Причин може бути велика кількість – від прохолодних напоїв, до перепадів температури при акліматизації на новому місці. Найпростішими рішеннями можуть стати аптечні льодяники, які не займуть багато місця та матимуть швидкий вплив.
Що взяти із собою на випадок отруєння?
Під час подорожі в інші країни часто виникає бажання спробувати екзотичні страви незнайомої кухні. Але не лише їжа, але і навіть звичайна місцева вода, можуть виявитися складним екзаменом для шлунку. При цьому, потрібно враховувати те, що в умовах акліматизації посилення стану отруєння практично гарантовано.
Щоб, як можна легше та комфортніше пережити такі колізії, слід взяти до своєї аптечки для моря відповідні медикаменти, а саме:
- сорбенти;
- препарати від нудоти та блювоти;
- засоби від печії та здуття живота;
- препарати від діареї;
- ферментні препарати;
- спазмолітичні засоби.
При виборі найбільш відповідних медичних засобів для своєї аптечки на морі, особливо якщо ви відпочиваєте з дітьми, варто проконсультуватися зі спеціалістом. Проте, якщо вам добре відомі реакції вашого організму та організму вашої дитини на ті чи інші ситуації, можна підібрати препарати індивідуально.
Що допоможе від укусів комах?
Комплектуючи у подорож аптечку для моря, в список необхідних речей слід включити препарати, які здатні захистити вас від комах. Це актуально в спекотних країнах, і особливо важливо, якщо з вами буде ваш малюк. Антимоскітні засоби для захисту від укусів та зняття запалень після них – це креми, репеленти, спреї та бальзами. Багато місця ці засоби не займуть, але можуть виявитися дуже доречними.
Засоби для захисту від сонячних ударів та опіків.
Якщо ваша відпустка пройде поблизу моря під спекотним сонцем, то у вашій аптечці на море повинні бути засоби, які здатні допомогти не згоріти під сонячними променями, а якщо все ж таке сталось – загоїти шкірні покриви сонячні опіки. Для цього краще всього підходять спеціальні спреї, мазі, креми. Як правило, в аптеках курортних містечок подібні засоби є в асортименті, але ціни на них часто бувають завищеними.
Перевезення ліків через кордон
Комплектуючи аптечку на море, слід звертати увагу на термін придатності та умови зберігання препаратів. Не варто перекладати ліки із фірмової упаковки, навіть якщо це здається більш зручно для транспортування – це може викликати зайві питання на митниці, при цьому назви на упаковці повинні бути чітко видно та гарно читатись.
Якщо по тим чи іншим причинам вам необхідно взяти з собою медичні препарати, які не рекомендуються до перевезення через кордон, такі, наприклад, як сильні обезболюючі засоби, снодійні, чи інші препарати, які виписуються за рецептом, потрібно з’ясувати питання, які стосуються їх перевезення.
По-перше, варто уточнити, чи дозволений в ту країну, куди ви направляєтесь, ввіз даного препарату, і по-друге, отримати детальний рецепт, забезпечений англійським перекладом і завірений печаткою медичного закладу. По прибуттю в пункт призначення, такі ліки рекомендується задекларувати.
Всі рідкі препарати повинні бути у флаконах не більше 100 мл, при цьому їх потрібно перевозити у прозорому, пластиковому пакеті зі спеціальною застібкою.
Наркотичні та психотропні речовини перевозити через кордон не можна.
Що стосується питань про те, чи слід купувати страховку для подорожуючих за кордон – однозначно так. Навіть максимально правильно укомплектована аптечка на море не замінить можливості при необхідності звернутись по медичну допомогу до кваліфікованих лікарів. Туристична страховка гарантує організацію медичного лікування страховою компанією, а не самостійно. При цьому, страхова компанія покриває необхідні витрати на лікування та медикаменти у т.ч.