Чим КАСКО відрізняється від ОСЦПВ?

Чим КАСКО відрізняється від ОСЦПВ?

Кожен автовласник зіштовхується з проблемою вибору страхового полісу. Сьогодні на устах у всіх автолюбителів дві назви КАСКО та ОСЦПВ. У чому різниця між цими видами страхування і який з них краще?

Обов'язкове страхування ОСЦПВ (Автоцивілка)

ОСЦПВ – це обов'язковий вид страхування. Поліс ОСЦПВ повинен бути у кожного автовласника. Об'єктом обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності є майнові інтереси, пов'язані з відшкодуванням особою, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, шкоди, заподіяної життю, здоров'ю, майну потерпілих внаслідок експлуатації застрахованого транспортного засобу.

ОСЦПВ – соціальна міра. Даний вид страхування гарантує, що збиток, заподіяний автовласникові з вини іншої особи, буде погашений за рахунок виплат страховою компанією. Автоцивілка істотно спрощує вирішення фінансових питань, пов'язаних з отриманням компенсації при ДТП.

Відсутність автоцивілки тягне за собою штраф у розмірі до 850 грн. Договір страхування діє протягом року. У деяких випадках купити автоцивілку можна на менший термін (15 днів - 11 місяців): для страхування незареєстрованого авто до моменту реєстрації, для транспортних засобів з іноземною реєстрацією, для проходження обов'язкового технічного контролю. Законом допускається купівля полісу обов'язкового страхування ОСЦПВ з обмеженим терміном дії - вигідне рішення в тому випадку, коли транспортний засіб використовується лише кілька місяців на рік (за договором страхування - не менше 6 міс.).

Що дає страховка ОСЦПВ

У разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди з вини автовласника, який застрахував свою відповідальність, страхова компанія компенсує збитки потерпілим в ДТП третім особам за шкоду, заподіяну їхньому майну, а також життю та здоров'ю.

При відсутності поліса обов'язкового страхування у автовласника, такі витрати лягають на винуватця дорожньо-транспортної пригоди.

КАСКО: необов'язково, але дуже цікаво

КАСКО – страхування автомобіля, що має на увазі компенсацію витрат його власнику в разі пошкодження або викрадення транспортного засобу. Головна причина популярності даного виду страхування - можливість уникнути великих особистих фінансових вкладень навіть у тому випадку, коли пошкодження авто були отримані з вини самого водія, а не іншого учасника ДТП. Слід зазначити, що договір КАСКО покриває не тільки ризики ДТП, але і ризики пошкодження внаслідок протиправних дій третіх осіб, стихійних лих, пожежі, інших подій, внаслідок яких транспортний засіб може отримати пошкодження, а також викрадення застрахованого транспортного засобу.

До того ж, КАСКО покриває витрати на ремонт авто в будь-яких ситуаціях, обумовлених договором, в тому числі при наслідках зовнішніх умов, погодних катаклізмів, невпевненої їзди та ін. Наприклад, якщо власник пошкодить автомобіль, не "вписавшись» в ворота або поставивши машину біля аварійного будинку, з якого на капот впаде цегла – він також зможе розраховувати на грошову компенсацію від страхової компанії.

КАСКО не є обов'язковим видом автострахування – його покупку водій здійснює виключно за власним бажанням.

Що дає страховка КАСКО

Навіщо потрібна страховка авто КАСКО? Слід розуміти, що даний вид страхування кардинально відрізняється від обов'язкової автоцивілки. Договір страхування КАСКО передбачає страхування транспортного засобу, згідно з яким власнику цього транспортного засобу страхова компанія здійснює відшкодування збитків внаслідок втрати або пошкодження застрахованого автомобіля.

У чому різниця між КАСКО та ОСЦПВ

Договори страхування КАСКО та ОСЦПВ безумовно мають свої особливості.

Кожному автовласникові слід розуміти, що договір ОСЦПВ є обов'язковим видом страхування, і наявність поліса автоцивілки обов'язкова, так само, як і наявність водійського посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Предметом договору ОСЦПВ є відповідальність автовласника перед третіми особами, яким автовласник може завдати шкоди в результаті експлуатації автомобіля.

У разі дорожньо-транспортної пригоди, поліс ОСЦПВ покриває збитки, завдані потерпілій стороні. Страхова компанія відшкодує збитки, завдані винуватцем ДТП, а винуватцю не доведеться самостійно нести витрати на компенсацію збитків постраждалим.

При відсутності поліса ОСЦПВ автовласник також несе адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі до 850 грн.

Договір КАСКО не є обов'язковим видом страхування, при цьому, даний вид страхування передбачає відшкодування збитку, нанесеного транспортному засобу автовласника. Згідно з умовами договору КАСКО, отримати компенсацію можна не тільки в разі ДТП, а й при пошкодженні авто при інших обставинах або його викрадення. За відсутність КАСКО ніяких штрафів не передбачено.

Якщо є КАСКО чи потрібне ОСЦПВ?

Навіть при наявності поліса КАСКО з повним переліком страхових випадків обійтися без покупки ОСЦПВ не вийде. Автоцивілка є обов'язковим полісом для всіх авто в Україні. А ось купувати чи ні КАСКО – повністю рішення автовласника.

Що краще вибрати - КАСКО або ОСЦПВ? Виходячи з перерахованих вище відомостей, єдиний вибір, який є у автовласника - оформляти КАСКО додатково до обов'язкового полісу автострахування.

Страхування по типу ОСЦПВ + КАСКО - відмінний варіант, який гарантує покриття (повне або часткове) витрат в будь-якій ситуації, незалежно від того, з чиєї вини сталося пошкодження транспортного засобу. Плюси очевидні - ви отримуєте відшкодування навіть у тих випадках, коли не потрапляєте під умови автоцивілки або ж автомобіль був викрадений або пошкоджений.

Умови по виплатах КАСКО та ОСЦПВ

Як уникнути відмови у виплаті компенсації по КАСКО і ОСЦПВ? Головне правило - дотримуватися всі пункти, прописані в договорі. Не рухайте ТЗ, не намагайтеся самостійно вирішити проблему з іншими учасниками події (якщо такі є).

Зв'яжіться зі страховою компанією і повідомте про настання випадку, що має ознаки страхового. Надайте в компанію весь пакет документів, включаючи копію протоколу поліції з місця події. Надайте доступ до авто (в разі пошкодження) експерту.

Терміни виплат по КАСКО, на відміну від ОСЦПВ, не регламентовані законодавчо. У різних страхових компаніях вони можуть відрізнятися. Граничний період вказано в договорі страхування. Важливо! Відлік часу починається тільки після надання в страхову компанію всіх необхідних документів.

Як розрахувати вартість КАСКО та ОСЦПВ?

Вартість КАСКО автовласник може регулювати самостійно, підібравши умови договору відповідно до власних побажань. Вартість ОСЦПВ регулюється на законодавчому рівні.

Як не платити зайвого за ОСЦПВ? Скористайтеся онлайн-калькулятором для розрахунку вартості поліса і зробите його покупку онлайн. Так ОСЦПВ обійдеться дешевше, ніж при оформленні в звичайному режимі.

Для проведення розрахунку не потрібно здійснювати складні дії. На сайті «Альфа Страхування» досить ввести дані про автомобіль в відповідну форму, після чого система покаже вартість страховки ОСЦПВ для вашого авто.