Що необхідно знати про COVID-19

Що необхідно знати про COVID-19

Вже понад три місяці світ переживає пандемію, пов’язану з розповсюдженням нового вірусу COVID-19. Коронавірус, як його назвали, увірвався в життя людей, не шкодуючи абсолютно нічого — ні здоров’я, ні бізнес. З моменту оголошення про вірус багато країн Європи та Азії щоденно діляться невтішними цифрами про кількість заражених та загиблих.

Трохи збавити темпи поширення інфекції вдалось внаслідок швидкого реагування  влади — введений в країнах карантин дозволив відносно мінімізувати людські втрати. Але досі немає чіткої відповіді, коли саме все стабілізується.

Інфекція вперше була зареєстрована в китайському місті Ухань 31 грудня 2019 року. З того моменту хвороба  охопила практично увесь світ. Як боротися з цим невідомим недугом, які симптоми проявлення вірусу та на скільки він небезпечний – про все це піде мова далі.

Симптоматика: яка температура при коронавірусі

Коронавірус COVID-19 — тяжка інфекційна хвороба, яка протікає в гострій респіраторній формі. Може проходити як легко, так і з ускладненнями, які містять вірусну пневмонію. Найбільш тяжким результатом для людини може стати дихальна недостатність, яка тягне за собою смерть.

Поширені симптомі вірусу — сухий кашель, втома та підвищена температура тіла. Які симптоми у коронавірусу, крім перерахованих? До них належать:

 • задишка;
 • втрата апетиту;
 • болі у м'язах;
 • втрата смаку або нюху;
 • слабкість в тілі.

Проявлятися симптоми можуть в такій послідовності: в першу чергу у людини починається лихоманка, супроводжується сухим кашлем. Варто помітити, що температура може з’явитися не одразу і не у всіх. Згідно з дослідженнями, вона коливається у різному діапазоні — від 37 до 40 градусів. Вище цієї відмітки підвищення спостерігалось у 12,3% людей.

Інші симптоми можуть проявитися протягом 5 днів. Але у деяких людей вони з’являються набагато пізніше — все залежить від організму людини та імунітету в цілому. Після цього можуть виникнути ускладнення дихальних шляхів. При більш тяжкому розвитку недуги хворого необхідно госпіталізувати.

Розуміючи, які ознаки коронавірусу у людини, ранню симптоматику доволі легко сплутати з іншими респіраторними недугами — грипом або застудою.

Коронавірус: чому така назва у хвороби

Доволі часто назви вірусів та наступних захворювань не збігаються. Порівняти це можна, наприклад, з вірусом ВІЛ, який викликає хворобу СНІД. Те ж саме можна сказати і про новий вірус, який з’явився в кінці 2019 року. SARS-CoV-2 — нова вірусна інфекція з тяжким гострим респіраторним синдромом-2.

11 лютого 2020 року Всесвітня організація здоров’я на основі рекомендацій МЕБ та ФАО дала назву хворобі COVID-19. Тому в багатьох джерелах можна побачити такі фрази, як «вірус, що викликає COVID-19» або «коронавірусна інфекція COVID-19».

Проте, назва вірусу або самої хвороби для людини не має ніякого значення. Є підтверджений факт: світ наздогнала нова недуга, який забирає тисячі життів.

Коронавірус: в чому проявляється симптоматика

По статистиці, більшість людей, які заразилися інфекцією переносять хворобу легко При нескладній формі спостерігається:

 • втома;
 • легкий головний біль;
 • невисока температура;
 • може бути нежить.

Відмінною рисою застуди від коронавірусу є сухий кашель — при застуді він мокрий. Від грипу інфекція COVID-19 відрізняється задишкою та іншими проблемами дихальних шляхів. Крім того, до підозрілих симптомів медики відносять будь-які клінічні проявлення бронхіту, ГРВІ, пневмонії.

Як передається коронавірус

Вивчивши симптоми коронавірусу, необхідно знати, як передається інфекція. Заразитися вірусом можна від людини, яка вже інфікована. Передається вірус через
виділення при чханні або кашлі. За рахунок великої маси краплі не можуть долати значну відстань. Тому вони швидко опускаються вниз. Заразитися інфекцією можна також шляхом вдихання повітря, в якому містяться краплі, які виділяються із дихальних шляхів зараженої людини. Тому дистанція, яка рекомендується між людьми — 1,5-2 метра.

Краплі, які виділяються хворою людиною можуть осідати на поверхні дверних ручок, столів,  поручнів на сходах або в транспорті. При зіткненні з поверхнею вірус потрапляє на руки, якими ми часто торкаємось рота, очей, носа.

Щоб уникнути випадкового потрапляння вірусу на слизову, необхідно ретельно мити руки з милом або обробляти їх антисептичним засобом. Знаючи, як розповсюджується коронавірус, та дотримуватись необхідних мір безпеки, можна уникнути зараження інфекцією.

Наскільки небезпечний коронавірус

Велика кількість респіраторних захворювань має спільну симптоматику — підвищена втома, кашель, висока температура, задишка, біль у горлі. На це варто звернути особливу увагу, якщо людина нещодавно повернулась із Китаю та Європи, де були зафіксовані спалахи вірусу.

Період від моменту інфікування до розвитку симптомів називається інкубаційним, він триває два тижні (14 днів). Найбільш схильними до інфекцій є літні люди, які страждають  серцево-судинними захворюваннями. Також в зоні ризику ті, хто мають онкологічні хвороби, слабкий імунітет, цукровий діабет, вагітні жінки.

Багато хто задається питанням, чим страшний коронавірус. Нерідко захворювання проходить безсимптомно. Це момент, коли можна впустити недуг і не прийняти вчасно заходів. Варто розуміти, що небезпека  зараження підстерігає не тільки при спілкуванні з людиною, яка хворіє COVID-19, але в зіткненні з поверхнями, а також під час вдихання. Тому дуже важливо носити медичну маску, бо вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Накладка служить надійним захистом, проте слід пам’ятати, що міняти її потрібно кожні 2 години.

Заходи безпеки

На думку експертів, настання тепла може знизити відсоток захворюваності, оскільки вірус оточений ліпідним шаром, який руйнується при високій температурі. Але вже зараз варто турбуватися про здоров’я та не забувати про міри безпеки:

 • при кашлі, чханні прикривати рот рукою, серветкою;
 • виходячи на вулицю, одягати захисну маску на обличчя;
 • після вулиці ретельно мити руки теплою водою з милом;
 • намагатися без потреби не виходити з дому, скоротити поїздки в громадському транспорті;
 • тримати дистанцію 1,5-2 метра в людних місцях.

Поширення вірусу лякає не тільки своєю швидкістю, але і можливістю заразитися ним, торкаючись до грошей, різних поверхнях, одязі тощо. Людей, крім симптомів, хвилює й інше питання – скільки живе коронавірус? Згідно з дослідженнями вірусологів з США, при кашлі або чханні вірус живе в повітрі близько трьох годин. А ось на пластиці він може протриматися 2-3 дні. Потрапляючи на мідні поверхні, життєздатність вірусу триває не понад 4 години.

Коронавірус — чи небезпечний він? Високий рівень небезпеки інфекції обумовлений двома чинниками – швидкістю поширення і летальністю. Однак якщо дотримуватися запропонованих норм і дотримуватися карантину, можна мінімізувати ризик інфікування і подальшого захворювання.