Електронний поліс ОСЦПВ: комфортне страхування вашого авто

Електронний поліс ОСЦПВ: комфортне страхування вашого авто

В останні роки перехід документообігу із паперового вигляду в електронний відбувається все стрімкіше. І модне віяння не обійшло стороною і таку популярну сферу, як страхування. Перші «ластівки», які підкорили онлайн простір – страхові поліси туристичного типу та ОСЦПВ (Аавтоцивілка). Процес діджиталізації спростив придбання полісів страхування, що стало можливим завдяки виходу Закону про електронну комерцію, прийнятому в 1-ому кварталі 2018 р.

В наш час купити білет на літак, побутову техніку або продукти в режимі онлайн простіше простого. Можливо, саме той факт, що покупки онлайн не є чимось новим та незвичним, пропозиція страхових компаній сприйнялося «на ура». Адже купити електронний поліс ОСЦПВ набагато легше і швидше в порівнянні з покупкою в офісі страхової компанії.

 

Як оформити електронний страховий поліс

Можливість придбання електронного ОСЦПВ позбавила автовласників від безлічі ризиків:

 • придбання бланка ОСЦПВ, який є зіпсованим або недійсним;
 • онлайн ви гарантовано придбаєте страховку у діючої страхової компанії, понизивши можливість потрапити в руки шахраїв;

Для того щоб купити електронний поліс, клієнту страхової компанії необхідно заповнити дані по транспортному засобу, а також власні особисті дані. Після внесення всієї необхідної інформації достатньо оплатити страховку за допомогою банківської карти. Укладений договір прийде на електронну пошту, яку вказав клієнт.

Пам’ятайте! Він має таку ж силу, як бланковий поліс з печаткою. З урахуванням всіх нюансів заповнення даних по клієнту та автомобілю, а також оплати, оформити електронний поліс ОСЦПВ можна за 5–10 хвилин. Істотна економія часу, погодьтеся?

Яка інформація потрібна для покупки ОСЦПВ онлайн:

 • ПІБ клієнта;
 • адреса проживання клієнта;
 • ІПН та паспорт громадянина України;
 • марка і модель авто;
 • номер кузова автомобіля (він-код);
 • рік випуску транспортного засобу;
 • об’єм двигуна;
 • держномер автомобіля.

Також потрібно выбрати дату початку дії поліса, телефон для підтвердження покупки через СМС-код та e-mail — для відправки поліса на пошту клієнта.

На відміну від онлайн оформлення автостраховки, укладання договору автоцивілки в офісі страхової компанії або через агентів-фізосіб займе більше часу. Електронний поліс відразу потрапляє в базу даних МТСБУ і вступає в силу.

 

Що потрібно для оформлення електронного поліса ОСЦПВ

Деякі автолюбителі до сих пір не наважуються на online покупку автоцивілки, побоюючись підступу і додаткових складнощів. Страхи марні. Купівля страхового поліса в інтернет-магазині страховок не тягне за собою ніяких ризиків.

Що потрібно для оформлення електронного полісу ОСЦПВ?

 • Паспорт громадянина України та ІПН;
 • техпаспорт на авто;
 • банківська платіжна карта;

Ніяких додаткових копій документу не потребується, ризик бути обманутим при такому підході відсутній.

Знаючи, як купити електронний поліс страхування ОСЦПВ, пропонуємо Вам особисто переконатися, наскільки покупка поліса онлайн легше в порівнянні з оформленням на паперовому бланку. Електронний поліс страхування ОСЦПВ можна роздрукувати необмежену кількість копій та не боятися його втратити. Також, поліс можна зберегти як електронний файл на мобільному телефоні або планшеті.

Як забрати електронний поліс ОСЦПВ? Покупка онлайн дозволила виключити необхідність відвідування офісу страхової компанії повністю. Зміни торкнулися і отримання договору. Тепер електронний варіант приходить на адресу електронної пошти, вказану клієнтом в анкеті.

 

Чим відрізняється електронний поліс ОСЦПВ від паперового

Чи є які-небудь відмінності між паперовою і електронною версією договору обов'язкового автострахування? Як уже згадувалося вище – немає. Документи мають однакову юридичну силу.

Єдині відмінності полягають у спрощеній процедурі оформлення та отримання страхового поліса. Сьогодні е-поліс ОСЦПВ – це повністю ідентичний паперовому полісу документ.

Безсумнівний плюс е-поліса – можливість повторно роздрукувати будь-яку кількість копій документа в разі втрати роздрукованого електронного поліса автоцивілки.

Варто пам'ятати, що даний вид страхування - обов'язковий для кожного транспортного засобу. Його відсутність тягне за собою застосування штрафних санкцій. Раніше автолюбителям не завжди вистачало часу на оформлення поліса автоцивілки, при цьому зараз питань з браком часу на відвідування страхової компанії не виникає.

Електронний поліс ОСЦПВ – вигідне придбання, що вже доведено, а ось де оформити його найпростіше? На українському ринку чимала кількість сайтів агрегаторів, що пропонують швидкий продаж страховки. Але дійсно великих компаній, які можуть похвалитися найбільш прийнятними цінами і оптимальними умовами договору - не так багато. На сайті компанії «Альфа Страхування» ви можете оформити ОСЦПВ за 5 хвилин без внесення зайвих даних і з гарантованим позитивним результатом, отримавши поліс на вашу електронну поштову скриньку.

Перевірити електронний поліс ОСЦПВ ви легко можете через офіційний сайт МТСБУ. Для цього клієнту достатньо ввести на сайті МТСБУ в розділі «Перевірка дійсності поліса» номер поліса або автомобіля.

Перехід на електронний документообіг зробив життя автолюбителів значно комфортніше. Завдяки впровадженим змінам сьогодні оформити ОСЦПВ можна в будь-який час дня та ночі, незалежно від дня тижня. Немає необхідності чекати в чергах, заповнювати та копіювати документи. При цьому, покупка поліса ОСЦПВ онлайн займе 5 хвилин!