Як працює медична страховка в Україні?

Як працює медична страховка в Україні?

В багатьох країнах світу вже давно перейшли на модель обов'язкового страхування громадян. В Україні поки що все, як і раніше: наявність страхового полісу – особиста та добровільна справа кожного.

Така ситуація є прийнятною на тлі вітчизняної медицини – безкоштовної. Та вона далеко не завжди здатна надати необхідні умови та задовольнити існуючі потреби. Лікування у приватних клініках багатьом просто не по кишені, а лікарські препарати з кожним роком дорожчають.

Страховка для людини – це насамперед безпека та захист, тому ідеальне рішення в цьому випадку прийняти легко – добровільне медичне страхування (ДМС). Забудь про ризики для здоров'я, постійні нервування в державних поліклініках, пошуки комфортного для себе сервісу обслуговування і витрат на кожному кроці. Обирай самостійно, де і в кого лікуватись, а ДМС надає для цього всі можливості.

Що надає страховий поліс в Україні?

Багато проблем насправді виникають через нерозуміння, навіщо потрібне медичне страхування, і яку користь воно може нести людині, навіть із бездоганним здоров'ям. 

Люди часто сприймають страхування як надмірно дорогий і необов'язковий захід, розкіш, без якої можна обійтися. Такий підхід у разі захворювання може принести лише неприємності та проблеми. Доведеться розраховувати винятково на себе та свої сили. А коли ти хворієш, це робити не просто.

Тим часом медичне страхування – це вкрай важлива річ, адже найдорожче, що має кожен з нас – здоров'я. ДМС надає своєчасну кваліфіковану допомогу, за необхідності – обстеження та лікування, а також забезпечує медикаментами, що з кожним роком дорожчають. Обери найбільш оптимальний поліс за принципом ціна-якість та отримуй задоволення від життя без ризиків для здоров'я.

Тим паче в зараз доступні різні пакети послуг медстрахування, в тому числі й за індивідуальним запитом. Тобто, можна самостійно взяти участь у складанні переліку функцій страхувальника згідно з умовами обраної програми. Вартість також варіюється в залежності від потреб: починаючи від стандартних полісів за демократичними цінами і закінчуючи преміум варіантами.

Що б ти не обрав, практично будь-яка страховка передбачає стандартний перелік послуг:

 • виклик швидкої допомоги;

 • виклик лікаря додому;

 • екстрена допомога та амбулаторне лікування;

 • надання всіх необхідних послуг у лікарні;

 • оплата призначених для лікування лікарем медпрепратів;

 • у ряді випадків – стоматологія.

Цей список може бути розширеним чи підібраним індивідуально.

Термін дії страхового полісу – 1 рік. У даному випадку слід відразу звернути увагу на те, коли саме набуває чинності страховка, що укладається, чи не передбачена якась відстрочка.

В ідеалі – медичне страхування має покрити всі витрати на лікування. Безумовно, трапляються й такі випадки, коли наявний поліс бюджетний, а витрати на лікування перебільшують його страхову суму, – сплачувати різницю доведеться самостійно.

На щастя, перш ніж укласти угоду зі страховою компанією, можна проконсультуватися з фахівцем. Саме він попередить про всі можливі випадки, ризики, підкаже, як вчинити в тій чи іншій ситуації, пояснить важливість тієї чи іншої послуги.

Як працює страховка: що потрібно про це знати

Після оформлення полісу “Добровільне медичне страхування” важливо пам'ятати про алгоритм звернення до страхової: якщо захворів, відразу пиши чи дзвони до страхової. Медасістанс компанії повинен зафіксувати страховий випадок, що виник, і допомогти тобі оперативно отримати необхідну допомогу. 

У компанії "Альфа Страхування" ти можеш це зробити не тільки в телефонному режимі, а також скористатися месенджером або мобільним застосунком "Альфа Асістанс". Декілька хвилин – і ти вже записаний на прийом до потрібного лікаря у зручній для тебе лікарні.

Залежно від обраного поліса, ти можеш отримати повну чи часткову компенсацію витрат на лікування. Усі чеки на купівлю ліків важливо зберігати, щоб надіслати страховій компанії для грошової компенсації.

Страхування здоров'я можна сміливо назвати економічною подушкою безпеки у випадках, коли потрібне медичне обслуговування та оплата медпрепаратів. На жаль, про придбання поліса замислюєшся лише тоді, коли вже є перші ознаки хвороби. Щоб отримати оперативно-професійну медичну допомогу, подбай про це заздалегідь. Медична страховка – це турбота про себе та близьких.

Наразі ДМС в Україні відрізняється досить широким набором пропозицій. Враховуючи усі найважливіші нюанси медичного страхування, можна легко вибрати оптимальний варіант страховки.

Не соромся дзвонити представникам медичної страхової компанії з метою з'ясувати всі нюанси, що цікавлять. Пам'ятай, для будь-якої компанії, що себе поважає, клієнт і його запити завжди будуть на першому місці. У спілкуванні та консультації ніхто ніколи не відмовить, навпаки – з повагою та розумінням поставляться до будь-якого запиту.

Зверни увагу: вартість поліса залежить не тільки від спектру послуг, а й від того, які медичні центри ти вибереш для обслуговування. Дешеві поліси передбачають лікування у державних поліклініках, а дорожчі – у приватних. Приватні клініки також можуть бути різних категорій. З'ясуй у консультанта всі нюанси щодо майбутнього обслуговування в медичних центрах.

Вивчи договір і подивися, чи передбачена франшиза в медичному страхуванні, і якщо так, то які ліміти покриття та межі відшкодування надає страхувальник.

Франшиза чи покриття – це певний відсоток від витраченої суми на медичні послуги чи медпрепарати, що сплачується страховою компанією. Наприклад, "Альфа Страхування" має поліси, згідно з якими компанія відшкодовує 70% витрат, а клієнт платить всього 30%.

Не прогав і географічний фактор. Дізнайся, у якому регіоні безпосередньо діє програма страхування. Якщо поліс передбачає медичну допомогу на території всієї країни – це одна річ. Саме такий поліс ти можеш оформити в "Альфа Страхування". Але буває таке, що поліс покриває тільки регіон місця прописки або проживання. Це означає, що медичну допомогу ти не можеш отримати в якомусь іншому місті.

Ціна страховки та її додаткові плюси

Медична страховка зазвичай формується з урахуванням вимог клієнта, інакше кажучи, в індивідуальному порядку. Тому й ціноутворюючих моментів тут кілька:

 • вік;

 • передбачувані ризики;

 • потреби в певних послугах;

 • передбачувані страхові покриття;

 • рівні та категорії медустанов.

Вигідними є комплексні, сімейні страхування. На них завжди пропонуються додаткові знижки та бонуси. А ще з приємного, оскільки у нас у країні поширені корпоративні програми страхування, передбачені для співробітників підприємств медичні страховки, що є паралельно наявними у соцпакеті.

На завершення залишилося додати один незаперечний факт. Добровільне медичне страхування - це гарантія того, що послуги, які надаються медичною установою, будуть максимально ефективні й сумлінні, а обслуговуючий персонал - ввічливий та турботливий. Адже страхова компанія та партнерські клініки зацікавлені у тому, щоб клієнт залишився задоволеним.

Будьте здорові та застраховані!

Читай також: 

 1. Корпоративне страхування ДМС: плюси для роботодавця і співробітників

 2. Телемедицина в Україні та світі: поточні можливості та перспективи розвитку

 3. Аптечка на море: які медикаменти потрібно взяти з собою у відпустку