Як розрахувати КАСКО на автомобіль самостійно?

Як розрахувати КАСКО на автомобіль самостійно?

У світі швидкість і мобільність – одні з найважливіших складових успіху. Але є й зворотний бік – висока швидкість за кермом підвищує ймовірність потрапити до ДТП. В результаті водій з пасажирами може постраждати, а водночас і авто може серйозно пошкодитися.

Пошкодити автомобіль можна і не потрапляючи у ДТП, наприклад, при невдалому паркуванні. І це не всі ризики, пов'язані з особистим транспортом: викрадення, вандалізм, природні фактори (град), випадково пробиті колеса та інші форс-мажори, які потребують додаткових та незапланованих витрат.

Саме тому кожен водій, який дбає про свій автомобіль, знає про необхідність убезпечити його від усіх подібних випадків шляхом придбання страхового поліса.

Як розраховується КАСКО?

Сьогодні існує кілька різних за форматом та призначенням найпоширеніших видів страхування. До них відносяться і обов'язкова автоцивілка (ОСЦПВ), і добровільне ДЦВ. Перші два варіанти спрямовані на страхування громадянської відповідальності щодо інших учасників руху. Тобто, задля відшкодування збитків третім особам.

Головна відмінність КАСКО – можливість повністю та з особистої ініціативи застрахувати власний засіб пересування.

КАСКО – це повністю добровільне страхування. Про придбання поліса так чи інакше замислюються практично всі автовласники. Враховуючи надто дороге  утримання та обслуговування машини, цей вид страхування покриє більшість непередбачених витрат.

Існує три варіанти страховки КАСКО:

  • Повне КАСКО
  • Міні КАСКО
  • Власний варіант

Оформивши "Повне КАСКО", ти застрахуєш автомобіль від найширшого спектру можливих ризиків. Якщо вибереш "Міні КАСКО", страхова компанія покриє часткові пошкодження, але не покриє розбите внаслідок ДТП авто або його викрадення. У “Власному варіанті” ти самостійно можеш вибрати пріоритетні ризики випадків для страхування.

Багатьох хвилює питання, як самому розрахувати КАСКО так, щоб вартість поліса вийшла найбільш збалансованою. Зверни увагу, що формула розрахунку КАСКО формується у кожної страхової компанії індивідуально, відповідно до корпоративних шаблонів та правил.

Тим не менш, вивчити ціни на базові параметри страхування, потім порівняти їх із найбільш ходовими пропозиціями на страховому ринку цілком реально. Таким чином, ти можеш прийняти рішення, оптимальне у співвідношенні вартості страховки та факторів ризику, що вона включає.

На те, як розраховується КАСКО, впливають два основні чинники:

  • Водiй
  • Автомобіль

Кожен із цих факторів включає низку параметрів, що впливають на результат, від чого за підсумками залежатиме вартість страховки КАСКО. 

Вкрай важливі не лише вік та стаж водія, а й його здоров'я, наявність штрафів, страхових випадків та деталей транспортних пригод за його участю. Наприклад, чим молодший водій, – тим вища ціна страховки. Тут логіка проста: юні водії найчастіше потрапляють в аварійні ситуації, отже, підвищується і ймовірність ризиків.

Найбезпечніша вікова категорія – 35-40 років. Таку статистику виправдовують підвищена відповідальність, обережність за кермом, знання та досвід.

Не менш важливим при розрахунку КАСКО є вік автомобіля (рік випуску). Після п'ятирічного терміну експлуатації вартість страхового поліса КАСКО зростає, іноді – в кілька разів. Крім цього, враховуються компанія-виробник, вартість запасних деталей, загальний пробіг, ринкова вартість автомобіля, що страхується (для нових і б/в ціноутворення формується по-різному), а також наявність антикрадіжної системи.

Як розрахувати КАСКО на нову машину?

Застрахуй новий автомобіль одразу після покупки. Так ти надалі вбережеш себе від багатьох проблем і хвилювань. Для нового автомобіля розраховується салонна ринкова вартість. У її основу закладено середню ціну продажу придбаної машини в автосалоні. На ціну страховки можуть вплинути різні фактори, наприклад, марка авто, франшиза (відсоток виплат СК), а також зобов'язання, які виконує страхова компанія у разі викрадення автомобіля.

Теоретично ти знаєш, які критерії впливають на вартість страхового полісу для автомобіля. Однак пам'ятай, що з детальним і точним прикладом розрахунку КАСКО може ознайомити спеціаліст страхової компанії. Дзвони та консультуйся з усіх питань.

Бережи себе та своє авто!

Читай також:

  1. Як перевірити наявність страховки у автомобіля

  2. Корпоративне страхування ДМС: плюси для роботодавця та співробітників

  3. Безпека на дорозі: ДТП автомобіля та електротранспорту