Яка потрібна страховка для виїзду за кордон

Яка потрібна страховка для виїзду за кордон
Вирушаючи на відпочинок за межі країни багато туристів приймають рішення скоротити обов'язкові витрати. І якщо зробити це за рахунок покупки квитків на транспорт або вибору більш дешевого готелю за кордоном не завжди виходить, то відмовитися від придбання страховки можна майже у всіх випадках. Чи правильним буде таке рішення? Наскільки вагому роль відіграє покупка страховки туристичної? І якщо купити її все ж необхідно - який поліс вибрати?

Зайві витрати або можливість убезпечити себе: страховка за кордон

Отже, перше питання, на яке слід пошукати відповідь – навіщо потрібна страховка туристу.

Будь-яка подорож за межі країни пов'язана з оформленням цілого пакету документів. Якщо місце призначення – держави Шенгенської зони, вам обов'язково доведеться оформляти страховий поліс, інакше плани на відпочинок потрібно буде змінити. Якщо ж ви летите в Америку або Канаду – від страховки можна відмовитися. Саме в таких ситуаціях виникає питання – витрачати чималу суму або залишити її на інші, більш відчутні витрати.

Причин купити страховку декілька:

 • в чужій країні знайти підходящу по всім параметрам медичну клініку не так вже й легко;
 • коли лікарня знайдена – готуйтеся викласти кілька сотень доларів за обслуговування (і це в кращому варіанті);
 • пам'ятайте – навіть просте нездужання при зміні умов життя (що і являє собою поїздка в далекі країни) вимагає медичного огляду;
 • на чужині може трапитися все, що завгодно – від непростої акліматизації та погіршення самопочуття до серйозних травм.

Важливо розуміти – відсутність страховки не є злочином (якщо відвідування країни допускає відсутність даного документа). Але її наявність – це ваш захист від упередженого ставлення лікарів, працівників різних державних служб та ін. зацікавлених в ваших грошах осіб. Рішення прийнято і залишилося дізнатися ще один секрет, який приховує страховка для виїзду за кордон - що входить в умови поліса.

Якою може бути страховка для поїздки за кордон

Звернувшись в компанію, що надає допомогу в оформленні страхових полісів для виїзду за кордон, ви отримаєте повну інформацію про послуги, що надаються. Складність вибору страховки може полягати в тому, що туристу заздалегідь невідомо, з якими обставинами він зіткнеться за кордоном. І саме ця ситуація наштовхує на думку, що оптимальною відповіддю на питання «Як вибрати страховку для виїзду за кордон?» Стане детальне вивчення всіх пропонованих варіантів.

Туристична страховка має на увазі:

 • медичну допомогу – покриття витрат на відвідування лікаря, огляд, здачу аналізів, проходження медичних процедур, а також компенсацію витрат на виклик швидкої допомоги;
 • допомогу в непередбачених ситуаціях – покриття витрат в разі отримання травм в процесі відпочинку – занять дайвінгом, серфінгом, на прогулянках в горах та ін.;
 • гарантію захисту при форс-мажорних і природних катаклізмах – компенсація витрат на лікування у випадках отримання ускладнень здоров'я через урагани, повені, інших природних катаклізмів;
 • допомогу при виникненні труднощів через автомобільні ексцеси – покриття витрат на вирішення проблем, що виникли в дорожніх ситуаціях;
 • захист в нестандартних ситуаціях під час подорожі – повернення фінансових вкладень в покупку квитків, оренду, бронь, якщо неможливість скористатися придбанням виникла не з вини туриста.

Втрата багажу, зміни в організації подорожі, дорожні аварії за кордоном, травми, отримані в процесі відпочинку, звичайні застуди та лікування лихоманки – будь-яка з ситуацій тягне за собою чималі витрати. Вчасно подбавши про придбання страхового полісу зайвих (немаленьких, до того ж) витрат вдасться уникнути.

Скільки коштує страховка для виїзду за кордон

Питання ціни завжди є одним із вирішальних при прийнятті рішення про придбання страхового полісу. Як зробити страховку для виїзду за кордон не за всі гроші світу?

Приділіть зовсім небагато часу вивченню пропозицій від компаній, що надають послуги з оформлення полісів. Обговоріть умови співпраці з оператором фірми, дізнайтеся, скільки коштує повна і часткова страховки, якої величини компенсацію вони гарантують, в яких ситуаціях «спрацьовують». Тільки зваживши всі отримані відомості ви зможете зробити правильний вибір. Пам'ятайте – не важливо, скільки коштує страховка. Набагато важливіше розуміти, що саме дасть вам її придбання і наскільки виправданими будуть витрати в разі необхідності використання полісу.

Врахуйте такі фактори як:

 • особливості країни, в яку їдете;
 • бажання привнести в подорож екстрим;
 • заняття в подорож активним відпочинком, екстремальними видами спорту;
 • специфіку харчування в місці призначення;
 • вартість основних медичних послуг в країні.

Так, наприклад, в Таїланді слід бути готовим до того, що за відвідування кабінету терапевта доведеться викласти від 50 доларів. Лікування звичайної для цих країв лихоманки Денге обійдеться майже в 4 тис. доларів (включаючи прийом лікаря, оплату обов'язкової палати і лікування).

Зробити рентген і вилікувати перелом на Кіпрі коштує близько 1000 доларів. Здати аналіз крові в Іспанії також недешево – з пальця 20 доларів, з вени – вже 150 умовних одиниць. Як бачите, і в деяких випадках страховка, яка покриє такі немаленькі витрати, все ж необхідна. І купити її на батьківщині обійдеться значно дешевше, ніж оплачувати лікування за кордоном.

Чи потрібна страховка для виїзду за кордон дітей

Якщо в подорож ви відправляєтеся з дітьми – страховка стає обов'язковим пунктом підготовки до поїздки! Своїм здоров'ям ризикувати можна, але чи готові ви заради економії ризикнути здоров'ям дитини? Мова в даному випадку йде не про вибір купити-не купити, а про те, яка страховка для дітей краще.

Вибирайте поліс, який гарантує надання швидкої та ефективної допомоги малюкові без зайвої паперової тяганини і сперечань зі страховим агентством. Найпопулярніші страхові поліси для дітей включають не тільки загальні страхові випадки, але також і допомагають отримати допомогу при сонячних опіках, алергіях, загостреннях хронічних хвороб, а також скористатися послугами стоматолога. Шукайте варіанти, де оформити страховку для всієї родини для виїзду за кордон, які задовольнять ваші найсуворіші вимоги.

Чи обов'язкова страховка для виїзду за кордон на короткий термін

Часто сумніви в необхідності придбання страхового поліса виникають через термін відпочинку. «Їдемо всього на два дні – що може трапитися?». Чи потрібно оформляти страховку, якщо подорож планується нетривала? Якщо фінансові можливості дозволяють – краще поліс все ж купити. Тим більше, від форс-мажорних ситуацій ніхто не застрахований навіть в поточний момент, а за кілька годин в чужій країні може статися що завгодно! Єдиний момент, який допоможе скоротити витрати на покупку поліса – відсутність необхідності в придбанні «додаткових опцій» страховки. Так, можна скоротити витрати, наприклад, якщо ви точно впевнені в тому, що ризик отримати травми при екстремальному відпочинку або через знайомства з екзотичною кухнею виключений.

Що варто знати туристу? Оформлений страховий поліс може бути представлений як в паперовому, так і в електронному вигляді. Вибирайте той, яким користуватися буде зручніше.

Віддайте перевагу варіанту поліса з контрактом з медичним центром (лікарнею, клінікою), розміщеним поблизу від вашого готелю. Добиратися в незнайомому місті в інший район буде проблематично, особливо, якщо допомога лікаря потрібна негайно.

Обов'язково дізнайтеся, який відсоток витрат компенсує компанія. Виберіть максимально вигідний варіант.

Користуватися страховкою за кордоном нескладно. При необхідності використання поліса зверніться в сервісну компанію, яка зв'яже вас з потрібним фахівцем і проведе консультацію щодо отримання медичних послуг. В екстрених ситуаціях звернутися за медичною допомогою можна без посередництва оператора. Але в такому разі поліс про медичне страхування повинен бути у вас під рукою.