Корпоративне страхування ДМС: плюси для роботодавця і співробітників

Корпоративне страхування ДМС: плюси для роботодавця і співробітників

На перший погляд, всім тим, хто не в темі, може здатися, що корпоративне страхування – це якийсь окремий вид страхування. Насправді, це певний комплекс страхових послуг, які страхова компанія надає своїм корпоративним клієнтам. Статус корпоративного клієнта дається тим юридичним особам або підприємствам, які купують у компанії послуги або товар у великих масштабах. Оскільки для більшості компаній саме корпоративні клієнти є головною складовою їхнього бізнесу, пошук і подальше утримання у своїй орбіті таких клієнтів – їх головне завдання.

Корпоративне страхування – це вигідно

На перший погляд, може здатися, що корпоративне добровільне медичне страхування (далі – ДМС) вигідніше співробітникам, ніж власникам компаній, в яких вони працюють, але після уважного вивчення суті питання стає очевидним те, що платна медична страховка однаково вигідна як роботодавцям, так і працівникам. З одного боку, власники підприємств платять великі гроші за страхові поліси для своїх співробітників, але з іншого боку, вони отримують цілком відчутні переваги.

Плюси для підприємства:

 • більш лояльні та мотивовані співробітники, зменшення плинності кадрів;
 • скорочення різних незапланованих у бюджеті витрат, в тому числі – на матеріальну допомогу співробітникам у разі хвороби;
 • мінімізація витрат робочого часу на відвідування різних лікувальних установ;
 • зведення до мінімуму днів відсутності працівників на підприємстві з причини їх непрацездатності;
 • придбання іміджу на ринку праці як сучасного роботодавця, який піклується про здоров'я своїх співробітників.

Переваги медичного страхування для співробітників підприємства також цілком відчутні.

Плюси для співробітників: 

 • можливість застрахувати на певний період не тільки себе, але і членів своєї сім'ї на корпоративних умовах;
 • відсутність необхідності витрачати час на відвідування медичних установ, а скористатись послугою телемедицина;
 • можливість отримання тих чи інших медичних послуг, що надаються кращими лікувальними установами країни;
 • надання медичної допомоги та консультацій цілодобово, протягом року;
 • можливість контролювати якість пропонованих медичних послуг;
 • консультаційний супровід та підтримка лікарів-кураторів страхової компанії в період лікування співробітника.

Як показує практика, при пошуках роботи серед безлічі вакансій найбільш конкурентні є ті фірми і підприємства, де є корпоративне медичне страхування. Необхідно відзначити, що програми корпоративного страхування у різних страхових компаніях можуть істотно відрізнятися одна від одної різними нюансами. Саме тому, власникам підприємств слід уважно ставитись до цього питання і обирати страхову компанію, яка пропонує найпривабливіші корпоративні програми ДМС для персоналу. 

Корпоративні програми ДМС

У різних страхових компаніях базове наповнення програм корпоративного страхування відрізняється обсягом пропонованих медичних послуг з урахуванням можливих бонусів і додаткових умов. Їх можна розділити на два різних сегменти – основні та розширені. При цьому, слід зазначити, що при медичному страхуванні співробітників практично завжди присутня можливість додаткового розширення обраної програми, орієнтуючись на індивідуальні потреби колективу.

До основних послуг базових корпоративних програм відносяться: виклик швидкої допомоги, амбулаторне обслуговування, включаючи прийоми і консультації лікарів різного профілю, діагностику і дослідження, медичні процедури, медикаментозне забезпечення, а також стаціонарну допомогу як невідкладну, так і планову. Крім цього, ДМС корпоративне часто пропонує програми, які включають в себе надання допомоги в домашніх умовах, за медичними показаннями, в тому числі – ЕКГ, медичні послуги лікаря-терапевта, а також взяття проб для лабораторного дослідження.

До додаткових опцій програм корпоративного страхування відносяться: стоматологія, вакцинація проти грипу, аптечка в офіс, прийом терапевта в офісі, обстеження і лікування в клініках високої категорії, а також різні інші опції. У ряді випадків для того, щоб максимально оптимізувати наповнення і вартість страхових програм використовуються франшизи, що мають на увазі якусь частку взаємодії застрахованого і страхової компанії щодо оплати за договором тих чи інших послуг.

При виборі підходящої страхової компанії слід враховувати не тільки наявні у неї в асортименті програми страхування ДМС, а й такі фактори, як репутація, надійність, термін діяльності, кількість лікувальних установ-партнерів і наявність в її арсеналі сучасних IT-рішень.

Додаткові функції корпоративного страхування

Крім усього вищезазначеного, до переліку питань, які може вирішити корпоративне страхування, входять:

 1. Страхування різних фінансових ризиків, включаючи зведення до мінімуму можливих втрат при проведенні операцій.
 2. Страхування будь-яких виробничих об'єктів, в тому числі і об'єкти, що мають на увазі підвищений рівень небезпеки.
 3. Як обов'язкове (ОСЦПВ), так і добровільне (КАСКО) страхування автотранспорту, що належить компанії.
 4. Страхування здоров'я співробітників компанії з огляду на наявну специфіку діяльності конкретної компанії, передбачаються додаткові види страховки.

Саме завдяки наявності в соц. пакеті для співробітників гідної страховки, компанія отримує можливість здійснювати необхідну кадрову політику, що дозволяє створювати потужний і продуктивний колектив, що складається з кваліфікованих робітників і професійних співробітників.