Чи обов'язкова страховка для виїзду за кордон

Чи обов'язкова страховка для виїзду за кордон

Весь світ, і Україна в тому числі, починають пом'якшувати карантинні заходи, які були призначені для мінімізації поширення коронавірусу COVID-19. Так, з 15 червня Україна відкриває міжнародне авіасполучення з деякими країнами. Поступово буде розширюватись список країн, в які українці зможуть полетіти. Перед мандрівкою в іншу країну слід подбати про поліс туристичного страхування.

Досить часто мандрівники розглядають необхідність покупки страховки як додаткові, зайві витрати. Чи можна не витрачати гроші, якщо бажання страхуватися немає?

Сьогодні в Україні оформлення страхового поліса при виїзді за кордон – необов'язково, якщо інше не вимагається країною, до якої прямує турист. Чи варто купувати страховку або можна заощадити, не купуючи поліс?

Перш ніж зробити остаточний вибір, слід задуматися – наскільки велика впевненість в тому, що за кордоном не станеться нещасний випадок або не виникне захворювання? Навіть звичайна застуда при зміні кліматичних поясів – розповсюджена річ. А лікувати її доведеться в іноземних клініках, вартість послуг в яких для нерезидентів досягає, часом, «космічних» сум. Що вже говорити про більш складні та серйозні проблеми зі здоров'ям.

Бажання заощадити може привести до того, що оплату послуг клініки, покупку медикаментів і виконання інших фінансових проблем доведеться брати повністю на себе.

Що дає туристична страховка?

Маючи на руках поліс страхування для осіб, що виїжджають за кордон, можна бути впевненим в тому, що при настанні страхового випадку допомога буде надана вчасно і в повному обсязі. Так, страхова компанія допоможе отримати допомогу в медичних установах, придбати медикаменти, вирішити питання з загубленим багажем.

Страховка для виїзду за кордон дозволить отримати:

  • оплату витрат на отримання медичної допомоги, а також на транспортування хворого до місця лікування;
  • дорожчі програми покривають також вартість додаткових послуг у разі хвороби застрахованого: візит близького родича, повернення додому дітей застрахованого, тощо.

За бажанням клієнта в поліс можна також включити:

  • страхування від нещасних випадків за кордоном;
  • додаткове медичне страхування, яке передбачає покриття витрат на продовження в Україні лікування, розпочатого за кордоном;
  • страхування фінансових ризиків під час поїздки, що включає компенсацію витрат при затримці або скасування рейсу, затримки доставки багажу, втрати багажу або документів;
  • страхування на випадок неможливості здійснити поїздку внаслідок непередбачуваних подій.

Якщо подорож планується через туристичну компанію – забезпеченням наявності страховки, як правило, займаються в дані туристичній компанії. Якщо ж їхати за кордон ви плануєте самостійно – купити поліс необхідно в обраній вами страховій компанії. Для придбання найбільш вигідного варіанту слід детально вивчити існуючі пропозиції, врахувати індивідуальні особливості (вік туриста, країну призначення, тривалість подорожі, мета поїздки). Купити страховку можна з франшизою або без неї, але від обраного варіанту буде залежати не тільки розмір страхового внеску, але і величина виплат.

З огляду на дефіцит часу перед подорожжю скористайтеся можливістю купити страховку онлайн. Так, ви отримаєте поліс без зайвих втрат часу.

Чи потрібна страховка для відвідування безвізових країн?

Укладання офіційних договорів між Україною та деякими країнами про безвізовий режим набагато спростило життя туристам. Тепер, немає необхідності стояти в чергах в консульствах і візових центрах, заповнювати купу паперів, чекати відповіді. Проте, чи позбавляє безвіз від необхідності купити страховку ?

При наявності біометричного паспорту при відвідуванні країн Європи, з якими укладено договір про безвіз, туристичну страховку оформляти не завжди обов'язково. Вона буде потрібна, якщо:

  • ви подорожуєте з дитиною;
  • ви користуєтесь послугами туристичної агенції;
  • планується екстремальний відпочинок;
  • за відвідування країни з  високим рівнем ризикових випадків.

Але оформити страховку варто і в інших випадках, адже, як згадувалося вище, вартість медичних послуг за кордоном дуже велика. Так, за консультацію лікаря доведеться заплатити в середньому 50 євро, а за добу перебування в стаціонарі – 3 тис. євро.