Чому КАСКО не зроблять обов’язковим?

Чому КАСКО не зроблять обов’язковим?

АвтоКАСКО – найпоширеніший вид страхування транспортних засобів, проте, на відміну від ОСЦПВ, він має певні особливості. Чим приваблює КАСКО автомобілістів? Можлива страховка КАСКО тільки для нового автомобіля чи поліс можна купити і для авто «у віці»? Але, навіть враховуючи популярність КАСКО та особливості цього виду страхування, укласти договір можна виключно за бажанням –  КАСКО не є обов'язковим.

Що таке КАСКО в страхуванні

Для початку варто розібратися в тому, що представляє собою автострахування КАСКО.

КАСКО (походить від іспанського слова casco – шлем) – вид страхування транспортного засобу від непередбачуваних випадкових подій, виникнення яких можливе в процесі його експлуатації. Серед найбільш розповсюджених наслідків таких подій – пошкодження авто, його знищення, а також незаконне заволодіння.

На відміну від ОСЦПВ, об’єктом страхування по договору КАСКО є автомобіль страхувальника, а не відповідальність страхувальника за завдані збитки третім особам в результаті дорожньо-транспортної пригоди. Тому, автомобіль власника поліса КАСКО застрахований – незалежно від того, чия провина в дорожньо-транспортній пригоді. Більше того, договором страхування КАСКО, окрім такої події, як ДТП, покриваються і інші події, які можуть привести до пошкодження, знищення або незаконного заволодіння автомобілем.

Що забезпечує КАСКО

Розглянемо детальніше особливості страхування КАСКО. Які ризики покриває поліс? За умови укладання договору страхування повного КАСКО автомобіль страхувальника захищений в ситуаціях:

 • дорожньо-транспортних пригод;
 • протиправних дій третіх осіб;
 • пожежі, вибуху, самозаймання;
 • стихійних лих;
 • незаконного заволодіння (угону);
 • інших зовнішніх впливів: нападу тварин, самовільного падіння предметів на ТЗ, та ін.

Так, якщо на капот впаде шматок фасаду будівлі через сильний вітер, то по КАСКО власник ТЗ може отримати відшкодування на ремонт авто. Якщо ж у автовласника оформлена лише страховка ОСЦПВ, про таке відшкодування не варто і мріяти.

Як КАСКО покриває угон автомобіля? КАСКО – дорогий поліс, але висока вартість страховки цілком виправдана її можливостями, адже автоКАСКО покриває найважчі ризики автомобіліста серед яких – незаконне заволодіння (або угон).

При угоні машини договір регламентує виплати в розмірі вартості авто. Важливо при укладанні договору врахувати всі можливі ризики, які можуть статися з автомобілем, наприклад, ризик угону.

При настанні страхового випадку необхідно одразу ж повідомити в поліцію та страхову компанію. На оформлення заяви в поліції у страхувальника, як правило, є термін – 3 робочих дні.

Термін отримання виплат по страховому полісу зазначений в договорі.

Як розраховується вартість КАСКО при страхування нової машини або підтриманого авто?

Страхова компанія при створенні розрахунку бере до уваги:

 • марку та модель ТЗ;
 • рік випуску авто;
 • вартість автомобіля на момент страхування;
 • розмір франшизи;
 • місто реєстрації авто;
 • водійський стаж та ін.

Хто може бути страхувальником по КАСКО? Це – необов’язково власник ТЗ. Застрахувати авто може будь-який водій транспортного засобу, якому власник довірив керування автомобілем. Важливо пам’ятати, що, як правило, вік та водійський стаж водіїв, які допущені до керування – прямо впливають на вартість КАСКО.

Чому КАСКО не стане обов’язковим?

Відповідь проста – тому що далеко не всі транспортні засоби можуть бути застраховані за даним видом страхування. Наприклад, авто, вік яких більше 10 років, страхові компанії не дуже активно приймають на страхування. Махінації з боку страхових компаній відсутні – такий підхід обумовлений не «шкідливістю» страхової компанії, а ризиками.

Як уже згадувалось, КАСКО – це гарантія отримання страхового відшкодування за нанесений матеріальний збиток автомобілю страхувальника.  Наявність цієї страховки в учасника ДТП нічим не допоможе іншій постраждалій стороні або третім особам. Хочете захистити себе від непередбачуваних витрат, пов’язаних з пошкодженням автомобіля або його угоном? Купуйте КАСКО. Якщо шкода грошей – у випадку неприємностей, ремонт машини доведеться оплачувати зі свого карману або самостійно купувати нове авто замість викраденого. Вибір за автовласником!