Чому необхідне медичне страхування

Чому необхідне медичне страхування
Сьогодні в Україні хворіти – дорого. Вартість послуг лікарів, медикаментів, необхідних процедур, обстежень, часто, перевищує доходи громадян. Вийти з ситуації з виграшем, не переживаючи про вартість лікування, допоможе придбання поліса ДМС (добровільного медичного страхування).

Що дасть споживачеві добровільне медичне страхування? Оформлення поліса гарантує отримання кваліфікованої медичної допомоги в разі виникнення страхового випадку. У таких ситуаціях страхова компанія компенсує повну або часткову вартість медичних препаратів, обстежень, аналізів, необхідних для лікування пацієнта.

Оформлений поліс добровільного медичного страхування дозволяє отримати своєчасну і оперативну допомогу всім застрахованим особам в державних або приватних медичних установах, передбачених договором. Кожна програма ДМС формується індивідуально, виходячи з побажань і потреб клієнта страхової компанії. Виняток – складання договорів корпоративного страхування співробітників компаній. Купуючи страховку, кожен резидент України може бути впевнений, що необхідна йому медична допомога буде надана вчасно і в максимально комфортних умовах.

Скільки коштує медичний страховий поліс

Отримати медичну допомогу, уклавши договір добровільного медичного страхування, людина може в будь-якій клініці або лікарні, яка підписала угоду зі страховою компанією. У більшості випадків проблема вибору мед страховки безпосередньо пов'язана з двома факторами:

 • вартість ДМС;
 • доступність медичних закладів.

Дізнатися, скільки коштує в вашому місті добровільне медичне страхування, можна на сайті компанії, що надає послуги, або зв'язавшись зі страховою службою. Більш детальну інформацію про розцінки на поліс отримати можна буде після обговорення деталей договору, що включають умови настання страхових випадків.

Як правило, вартість мед страховки залежить від:

 • переліку ризиків;
 • регіону оформлення страховки;
 • кількості застрахованих осіб;
 • стану здоров’я клієнта.

Остаточну цифру в договорі ви дізнаєтеся після обговорення всіх деталей страховки і проходження медогляду.

Що покриває медичне страхування

Один з факторів, що впливають на бажання оформити страховку життя і здоров'я, є перелік страхових випадків. Добровільне медичне страхування може покривати найрізноманітніші ситуації:

 • стаціонарна допомога – обстеження, терапевтичне і хірургічне лікування, консультація фахівців, перебування в медичному закладі, забезпечення препаратами;
 • амбулаторна допомога - виклик лікаря додому, консультування, проведення діагностичних заходів, оформлення лікарняного;
 • оплата і доставка медичних препаратів;
 • невідкладна медична допомога, виїзд машини швидкої допомоги, транспортування до місця госпіталізації, надання невідкладної допомоги;
 • стоматологічна допомога – санація ротової порожнини, рентгенологічне обстеження, огляд лікаря, консультування, терапевтична і хірургічна стоматологічна допомога.

Залежно від умов договору ДМС, перелік страхових випадків може бути розширений або звужений за бажанням застрахованого. Варто враховувати, що, згідно із законодавством України, оформити договір добровільного медичного страхування може кожен резидент держави. Але при включенні до переліку страхових випадків більшої кількості опцій, вартість страховки буде зростати.

Дія страховки починається з моменту сплати клієнтом першого страхового внеску і триває до закінчення терміну, на який укладено договір.

Як працює медичне страхування

Яке медичне страхування краще можна зрозуміти, якщо розібратися в принципі дії подібного роду послуг. Більшість компаній пропонують стандартну схему використання поліса ДМС:

 • при настанні страхового випадку клієнт отримує можливість скористатися послугами обраного приватного або державного медичного закладу в рамках бюджету і послуг, зазначених у договорі;
 • бюджет, список послуг, вартість поліса, перелік клінік залежать від індивідуальних особливостей застрахованої особи;
 • при виникненні страхового випадку клієнт страхової компанії звертається до оператора медичного асистансу та повідомляє про необхідність отримання допомоги;
 • звернутися за допомогою застрахована особа може в ті клініки або до того лікаря, дані про яких надасть страхова компанія;
 • компенсація за страховим договором може бути повною або частковою залежно від умов договору між клієнтом і страховою компанією.

Дізнаючись, як отримати добровільне медичне страхування, ви неодмінно будете ознайомлені з переліком протипоказань до укладення договору. Страхова компанія може відмовити у разі наявності у клієнта інвалідності, ВІЛ, ниркової недостатності, туберкульозу, онкологічних захворювань, цукрового діабету, вроджених захворювань. Також на оформлення страховки не варто розраховувати особам, які мають алкогольну або наркотичну залежність.

Як вибрати краще медичне страхування

Який вид медичної страховки краще? Перш ніж прийняти остаточне рішення уважно вивчіть ті компанії, де можна отримати добровільне медичне страхування в потрібному вам обсязі. Інформація про діяльність страхових компаній доступна в мережі – вивчіть відгуки клієнтів страхової компанії, сайт потенційного страховика, дізнайтеся, наскільки репутація страхової компанії є позитивною і не викликає сумнівів.

Серед всіх вподобаних варіантів віддайте перевагу тому, який максимально точно відповідає вашим вимогам:

 • вартість послуг;
 • кількість програм для приватних і корпоративних клієнтів;
 • відповідність запропонованих програм вимогам клієнта;
 • доступність медичних установ-партнерів.

Наприклад, якщо основна ваша проблема – необхідність частих обстежень у лікаря стоматолога, то і страховку слід підбирати з урахуванням даної специфіки (при цьому розуміти, що далеко не всі страхові компанії включають в перелік страхових випадків гострий зубний біль, не кажучи про профілактичні огляди у дантиста).

Для чого необхідно медичне страхування і наскільки важливо оформити страховку? На жаль, сучасна система охорони життя і здоров'я громадян не дає можливості кожному, хто потребує медичної допомоги, отримати її в необхідному розмірі та на високому професійному рівні. І мова не тільки про високу вартість лікарських препаратів. Головна цінність медичного страхування – не в компенсації витрат на лікування, як може здатися на перший погляд (хоча це вагомий аргумент «за»). Основна причина, по якій жителі України роблять вибір на користь ДМС – рівень сервісу і комфорту, гарантований страховкою.

Відсутність необхідності вистоювати черги до лікаря, проходити обстеження на застарілому обладнанні, відсутність можливості придбати життєво важливі препарати, відсутність впевненості в оперативності надання екстреної допомоги – всі ці причини можна впевнено назвати значущими. Наявність страхового поліса може виявитися життєво важливою в ситуації нещасного випадку, при різкому погіршенні здоров'я, виникненні стресової ситуації. Саме договір ДМС дає впевненість в тому, що допомога буде надана вчасно і на гідному рівні.