Перевірка штрафів в Україні: що потрібно знати автолюбителю?

Перевірка штрафів в Україні: що потрібно знати автолюбителю?

Наприкінці 2020 року в Україні почали поступово встановлювати камери фото/відеоспостереження, що фіксують порушення правил дорожнього руху, у тому числі й перевищення швидкості.

Через кілька років після впровадження системи автофіксації кількість порушень правил дорожнього руху справді скоротилася, однак виникли інші труднощі. Одна з головних проблем, з якою зіткнулися водії, – як перевірити штраф за скоєне ними порушення.

Як перевірити штраф за номером автомобіля?

Дуже актуальне питання, оскільки обсяг несплаченого вчасно штрафу (зазвичай до 10 днів) зростає. Більше того, за подальших затримок з виплатою пеня може бути нарахована на суму рівну половині несплаченого штрафу.
Справа в тому, що повідомлення про стягнення за порушення далеко не завжди надходить поштою вчасно. А у випадках, коли водій мешкає не за адресою прописки або керує транспортним засобом за дорученням, він може й взагалі не дізнатися про існування штрафу.

З метою оптимізації процесу швидкого інформування про подібні ситуації створено спеціальні мобільні додатки, де подивитися штрафи можна у будь-який час. На сьогодні таких програм для смартфонів існує декілька.

Обирай найзручніший для себе:

  • Електронний кабінет водія;
  • Штрафи правил дорожнього руху;
  • Штрафи UA;
  • Дія;
  • Приват24;
  • Монобанк.

Будь-яка із запропонованих програм легальна та доступна для скачування.

Чим відрізняються програми для перевірки штрафів?

Усі додатки передбачають можливість перевірити штраф за номером автомобіля та сплатити його за допомогою картки. Вони досить зручні у користуванні завдяки зрозумілому інтерфейсу, а також містять весь необхідний функціонал.

Якщо хочеш сплатити штраф за допомогою комп'ютера, ноутбука або планшета, перейди за посиланням e-driver.hsc.gov.ua. Це головний сервісний центр МВС України. В особистому кабінеті ти легко знайдеш необхідні для оплати штрафу функції. 

Крім того, державний онлайн-сервіс надає безліч інших можливостей: відновлення та обмін посвідчення водія, замовлення індивідуального номерного знака, перевірка та оплата адміністративних правопорушень, отримання інформації за VIN-кодом та інші. Встановити e-driver (Електронний кабінет водія) можна й у смартфоні. Усі функції зберігаються.

Зверни увагу на те, що кожна з перерахованих мобільних застосунків має відмінні опції. Наприклад, у деяких з них можна отримувати push-сповіщення про штрафи одразу, не намагаючись самостійно розібратися та зрозуміти, як перевірити штрафи. Щоправда, деякі додатки для такої опції потребують оформлення передплати.

До речі, встановив додаток "Дія", у тебе завжди під рукою буде віртуальний помічник із великим функціоналом, а той же "Електронний кабінет водія" пропонує найнеобхіднішу та найактуальнішу інформацію. Універсальний Приват24 у свою чергу не потребує додаткового програмного забезпечення.

Телеграм-бот допоможе перевірити штрафи за номером авто

Не забувай і про наявність та доступність розумних месенджерів. Можна звернутися до послуг Telegram-боту, за допомогою якого ти маєш змогу оперативно отримати потрібну інформацію. Наприклад, додати свій автомобіль до бази програми для отримання виписки про існуючі неоплачені штрафи, а також підписатися на оновлення, якщо бажаєш отримати відповіді швидко, без зайвих запитів.

Проте будь уважним. Уточни та переконайся в законній діяльності такого Telegram-бота, оскільки є ризики стати жертвою шахраїв.

Керуй своїм життям та транспортним засобом відповідально! І не забудь оформити поліс "КАСКО Оптімум" - для впевнених водіїв, які не впевнені в якості водіння інших.

Читай також:

 
  1. Як перевірити наявність страховки у автомобіля

  2. Безпека на дорозі: ДТП автомобіля та електротранспорту

  3. Що варто застрахувати, якщо подорожуєш Україною