Рекомендації з приводу виходу із карантину

Рекомендації з приводу виходу із карантину

Карантин вніс в життя кожної людини певні зміни. Хтось вирушив у вимушену відпустку, хтось перейшов на роботу в онлайн. Але карантин рано чи пізно закінчиться, і кожен житель України зможе повернутися в робочий ритм. Проте, для декого це може стати проблемою. Адже ізоляція та довготривале перебування в домашніх умовах накладає певний відбиток на свідомість — багато людей починають  відчувати почуття тривоги, яке заважає продовжувати насолоджуватися життям.

У зв’язку з карантином стало ясно, що суспільство не може контролювати все, що відбувається довкола. Тому, необхідно зберігати емоційну рівновагу, щоб новий темп життя не зміг збити вас з панетлику. Коли наступить кінець карантину, кожен повинен з новими силами повернутися до виконання своїх робочих завдань.

Повернення до робочого ритму

Поступовий вихід з карантину призводить до скорочення обмежень. Відтепер, відповідальність за своє здоров’я лежить на кожній людині. Ви зможете відновлювати соціальну комунікацію. При цьому, рекомендується все ж продовжувати дотримуватися певних вимог, які будуть заважати подальшому розповсюдженню захворювання. Система особистої гігієни та соціальна дистанція допоможуть знизити вірогідність зараження вірусом.

Коли більша частина підприємств відкриється, потрібно буде налаштуватися на попередню атмосферу. Робочий лад – це декілька простих умов, які передбачають нормальне функціонування в робочому середовищі. Під час карантину режим дня змінився, адже не було необхідності збиратися на роботу, витрачати час на дорогу до офісу і так далі. Отже, щоб увійти в робочий ритм після карантину, потрібно:

  • Відновити режим дня. Вам слід перебудуватися на звичайний режим, прокидатися та лягати спати в один і той самий час.
  • Скласти список справ. Протягом дня вам доведеться виконувати різні задачі, для  визначення яких підійде вечір або ранок, перед початком роботи. Ви можете приділити час для розподілу свого часу на цілий день.
  • Спілкуватися з колегами. Спілкування на тему роботи допоможе максимально швидко відновити свою свідомість, перейти до виконання важливих задач.

Не варто одночасно виконувати велику кількість справ. Це додасть вам втоми та понизить мотивацію до роботи. Зміна видів діяльності або невелика перерва між задачами дозволять увійти в робочий ритм набагато швидше.

Принципи відновлення робочого настрою

Правильний настрій є першим кроком на шляху до легкого виходу з карантину. Важко буде налаштуватись на роботу, якщо перед вами виникає велика кількість завдання, до яких ви будете не готові. Потрібно розподілити завдання  на весь день і не забувати про відпочинок. Медитація протягом декількох хвилин допоможе розслабитись і з новими силами взятися за роботу.

Якщо розслаблення вам не допомагає, спробуйте згадати ті моменти, коли ви були сповнені сил та з легкістю виконували будь-яку роботу. У цьому вам можуть допомогти колеги. Не забувайте про бесіди зі співробітниками, які так само, як і ви, починають пристосовуватись до потрібного режиму. Ви зможете обговорити останні новини, але при цьому не впадати у смуток та помічати лише позитивні зміни в Україні та світі. Інтернет-канали рясніють новинами, але слід розумно розділяти правдиві дані від інформаційного «сміття».

Продуктивність праці помітно знизиться у тих, хто зовсім не працював, знаходячись в ізоляції. Організація робочого дня зможе за лічені дні повернути колектив до звичного життя.

Перший тиждень буде достатньо складним, але виконання рекомендацій для збереження свого здоров’я та прості принципи почергового виконання задач допоможуть повернути звичний ритм життя. Тим, хто хоче повернутися до роботи, наведені вище поради допоможуть  відновити гарний стан та повернути позитивне ставлення до життя.