Штраф за відсутність ОСЦПВ, що важливо знати

Штраф за відсутність ОСЦПВ, що важливо знати

Згідно діючому законодавству для користування транспортним засобом кожен автовласник повинен оформити страховий поліс ОСЦПВ – страховку цивільної відповідальності (автоцивілку – в народі). Що буде, якщо зекономити і поліс не купувати? Буде штраф за прострочену або страховку, яка взагалі відсутня. Дані санкції передбачені законодавством. Їздити без страховки – собі дорожче. Адже мова не тільки про виплату одноразового штрафу. Наслідки можуть бути куди більш серйозними.

Штраф за страховку або покупка полісу? Навіщо потрібно оформляти ОСЦПВ

На жаль, багато автолюбителів в Україні все ще віддають перевагу ризикувати та  відправляються в поїздки по дорогам країни без діючого ОСПЦВ. Керування авто без ОСЦПВ – це порушення! І страждає, в першу чергу водій. Наявність полісу у водія має право перевірити Національна поліція, у випадку порушення ПДР або при ДТП, а також прикордонна служба, при перетині автомобілем державного кордону. Якщо у водія буде відсутній поліс автоцивілки, йому доведеться не тільки заплатити штраф, але і відшкодувати збиток у випадку ДТП, із власного карману.

За наявності діючого поліса ОСЦПВ компенсація заподіяного потерпілій стороні збитку (з вашої провини) лягає на плечі страхової компанії. Обумовлена сума буде виплачена як на ремонт автомобіля, так і на компенсацію витрат на лікування людини (якщо є постраждалі особи). Важливо розуміти, що страховка ОСЦПВ – це документ, який дозволяє забезпечити відшкодування збитку, нанесеного здоров’ю, життю або майну постраждалих. Якщо ви винні в ДТП, то ремонт вашого авто і ваше лікування страхова оплачувати не буде. Щоб передбачити заздалегідь покриття витрат, пов’язаних з ремонтом вашого авто через ДТП, необхідно додатково купити КАСКО, для відшкодування витрат, пов’язаних вашим лікуванням після наслідків ДТП, рекомендуємо купити страховку від нещасного випадку.

Який штраф за їзду без страховки

Згідно законодавства розмір штрафу за їзду без страхового полісу автоцивілки складає 425 грн.

Який штраф за відсутність страховки при ДТП

Якщо у водія відсутній поліс автоцивілки (не оформлений, прострочений, не пред’явив представнику Національної поліції) і він стає винуватцем дорожньо-транспортної події, штраф за відсутність ОСЦПВ складе 425 гривен. Додаткові штрафи (за порушення ПДР та ін.) нараховуються окремо.

Скільки коштує ОСЦПВ в Україні

Враховуючи складнощі, які можуть виникнути, якщо їздити без страховки, можна зробити логічний висновок – краще купити ОСЦПВ і не наражати себе на фінансові стягнення. Скільки коштує ОСЦПВ? Розмір внеску напряму залежить від технічних даних авто:

 • тип ТЗ (легковий, вантажний, автобус, причеп, мотоцикл);
 • об’єм двигуна (для легкового автомобіля та мотоцикла), вантажопідйомність (для вантажного автомобіля), кількість пасажирських місць (для автобуса);
 • місце реєстрації власника ТС

На величину внеску по ОСЦПВ впливає також:

 • водійський стаж автовласника;
 • наявність пільг;
 • термін дії полісу.

Порівнюючи суми та  наслідки порушень, можна впевнено сказати – купити страховку набагато вигідніше, ніж платити штраф за ОСЦПВ за його відсутності.

Що робити, якщо немає страховки на машину

Законодавчо регламентована можливість управління ТЗ без ОСЦПВ для деяких категорій громадян. До таких груп відносяться:

 • інваліди війни та 1-ої групи;
 • водії автомобілів, які знаходяться у власності у інвалідів 1-ої групи;
 • учасники бойових дій.

Що робити, якщо до пільговиків ви не відноситесь, а страховки – нема? Відповідь одна – скористатися найбільш вигідною програмою страхування та купити поліс. Причому, зробити це можна як в офісі СК, так і дистанційно, скориставшись послугою Електронний ОСЦПВ. У чому перевага останнього варіанту придбання полісу? Немає необхідності відвідувати офіс страхової компанії у робочий час, заповнювати папери, витрачати час та сили. Достатньо мати гаджет з доступом в Інтернет і декілька вільних хвилин. Процедура проста – всі відомості про етапи проходження є на сайті страхової компанії.

Чи потрібно страхувати авто на транзитних номерах

Помилково думати, що якщо авто знаходиться на тимчасових (транзитних) номерах, то страховку купувати не потрібно. Управління транспортним засобом з будь-якими номерними знаками може стати причиною виникнення небезпеки та аварійної ситуації. Якщо ви купили авто і не хочете оформляти поліс на рік – оформіть короткостроковий договір на 15 днів. Цього часу вистачить на те, щоб перегнати та зареєструвати автомобіль. Якщо машина зареєстрована у державі – учаснику міжнародної системи страхування «Зелена карта», водій даного авто зобов’язаний мати страховий сертифікат «Зелена карта», а у випадку, якщо держава, в якій зареєстрований автомобіль не є учасником міжнародної системи страхування «Зелена карта», такий водій зобов’язаний придбати внутрішній поліс ОСЦПВ.

В яких випадках не буде призначений штраф

Є декілька ситуацій, при яких поліцейські не можуть виписати штраф за відсутність страховки. Одна із них зазначена нами вище – за кермом знаходиться особа із пільгової категорії (наприклад, інвалід I гр. або його водій, учасник бойових дій).

Коли необхідно показувати поліс для перевірки

Чому на дорогах України все ще багато водіїв, які нехтують законом та їздять без страховки? Все справа в тому, що пред'являти поліс співробітника національної поліції зобов’язані далеко не всі і не завжди. Зупинити автомобіль тільки для перевірки наявності страховки не можна! Така вимога може виступати додатковою у випадку:

 • оформлення ДТП;
 • у випадку здійснення адміністративного правопорушення;
 • при перетині державного кордону на ТЗ.

У випадках, передбачених законодавством, відмова від пред’явлення полісу є прямим порушенням. Якщо документа на руках немає – попросіть родичів привезти його. В таких ситуаціях виручає наявність електронного ОСЦПВ – достатньо пред’явити візуальну форму поліса на будь-якому електронному пристрої.

Як купити електронну страховку?

Для придбання електронного полісу ОСЦПВ зайдіть на сайт страхової компанії та виберіть функцію «Купити (оформити)» ОСЦПВ. Далі складнощів не повинно виникнути. У формі, яка відкрилась заповніть всі «віконця», заповнивши в них відомості про авто та особисті дані. Після того, як програма зробить розрахунок вартості ОСЦПВ для вас, підтвердіть бажання купити страховку, оплатіть її банківською карткою та отримайте поліс на вказану вами електронну пошту. Вся процедура займає не більше декількох хвилин. Вигоди очевидні: страховка одразу потрапляє в централізовану базу моторно-транспортного страхового бюро України, її не треба возити з собою (хоча для спрощення можна роздрукувати та залишити в машині). Цей поліс не можна загубити, забути, зіпсувати.  Якщо копія стала непридатною – роздрукуйте її заново.

Поліс ОСЦПВ – це необхідний елемент врегулювання дорожніх ситуацій. Платити за страховку або виплачувати постійні штрафи и, при виникненні неприємностей, самостійно погасити спричинений збиток – кожен водій вирішує сам.

Купити поліс ОСЦПВ варто і ще через одну причину. Багато водіїв, сподіваючись на везіння та відсутність необхідності пред’являти поліс при першій потребі економлять на страховці. Але вже дуже скоро в Україні буде введено електронний контроль (проект поки що доробляється, але все попереду). Так що скоро навіть зупиняти для стягнень не доведеться. Автоматизація процедури перевірки наявності страховки може стати рушійною силою для тих, хто все ще сумнівається – поліс або штраф.