Страхування майна: як поїхати у відпустку та бути спокійним

Страхування майна: як поїхати у відпустку та бути спокійним

Відпустка чи поїздка в далекі країни – довгоочікувана подія. Іноді, дочекатися дня від’їзду дуже важко. Але емоційний стан не повинен стати причиною забудькуватості та неуважності. Покидаючи житло навіть на декілька днів, необхідно ретельно потурбуватись про збереження майна.

Про що слід пам’ятати? Перед тим, як покинути квартиру або будинок, обов’язково перекрийте труби водопроводу, газопостачання, переконайтеся, що вся побутова техніка вимкнена, а «вилки» витягнуто з розеток. Вийшовши з житла закрийте двері на всі замки. Але навіть ці запобіжні заходи не стануть гарантією того, що під час вашої відсутності з майном нічого не станеться. Варіантів НП багато – затоплення сусідами, крадіжка, пожежа. Передбачити і попередити усі можливі небезпеки неможливо. Але можна потурбуватись про те, щоб їх наслідки були як можна менш відчутними. Страховка вашого майна від крадіжки або пошкоджень внаслідок інших неприємностей не може вплинути на факт настання страхового випадку. Але її наявність допоможе отримати фінансову компенсацію для усунення заподіяної шкоди.

Особливості страхування майна

Страхування нерухомості має свої особливості. Так, страховка поширюється на всі конструктивні частини житла, в тому числі стіни, підлогу, стелю, інженерні комунікації, для житлових будинків - дах, а також додатково може поширюватися на оздоблення. Під час підписання договору страхування слід уважно перевірити, чи всі ті та інші групи майна включені в умови страхового полісу. При цьому, важливо знати, що оздоблення може бути зовнішнім та внутрішнім. Особливо важливий цей нюанс для власників приватних будинків. Укладаючи договір страхування нерухомого майна не забудьте про зовнішнє (фасадне) оздоблення.

Страхування житла – не єдиний вид поліса, який варто оформити перед від’їздом в подорож. Окрім самої нерухомості застрахуйте її наповнення – меблі, обладнання, техніку, антикваріат, прикраси та інше. Заздалегідь складіть перелік всього майна, яке хочете застрахувати. Бажано доповнити список фото предметів для того, щоб в подальшому не виникли суперечки про відсутність даних предметів у власності або списку. Зверніть увагу– загальна страхова сума за полісом не повинна бути нижчою, ніж вартість всього застрахованого майна.

Від яких ризиків можна застрахувати майно

Що включає майнове страхування? Страховка від крадіжки – лише одна із доступних споживачам програм. Сьогодні перед подорожжю багато обивателів вважають за краще додатково укласти такі договори, як страховка від затоплення, стихійного лиха, землетрусів, обвалів, псування майна внаслідок зовнішніх впливів, пожежі, вибуху, повені, нанесення шкоди зловмисниками, хуліганами та ін. Повний перелік ризиків краще дізнатися в обраній страховій компанії (для цього не потрібно їхати в її офіс – достатньо вивчити інформацію на сайті).

Крім страхування постійного житла та наявного в ньому майна, застрахувати перед від'їздом можна додатково дачі, котеджі, а також рухоме майно, яке зберігається в них.

В яких випадках особливо важливо страхувати житло

Чи можна застрахувати житло, якщо воно знаходиться в оренді? Для тих, хто проживає у власній квартирі або будинку, це питання неактуальне, а ось для орендарів – дуже важливе, адже в найманому житлі знаходиться особисте майно.

При укладанні договору оренди вся відповідальність за орендоване приміщення на період, передбачений у договорі, лягає на плечі орендаря, а, отже, він має повне право оформити страховку житла і майна (як свого, так і орендованого разом з квартирою / будинком).

Коли слід подбати про страховку? Перед будь-якою поїздкою, незалежно від її мети та тривалості. Особливо, якщо поряд немає нікого, хто б міг під час вашої відсутності доглянути за житлом. На жаль, від виникнення надзвичайних ситуацій, а також неправомірних дій зловмисників не рятують ніякі замки, решітки та системи відеоспостереження.

Важливий привід для оформлення страховки – зміна місця проживання в залежності від сезону. Так, на літо багато міських жителів надають перевагу переїжджати на дачу або в заміський будинок, тоді як взимку ці приміщення залишаються без нагляду. Перед тим, як повернутися в місто, застрахуйте свою літню резиденцію і все майно, що знаходиться в ній. І, навпаки, перед від’їздом на дачу потурбуйтесь про захист своїх «міських» активів.

Будь-яка поїздка – будь то відпустка, відрядження, відвідування родичів в іншому населеному пункті, тягне за собою ризик нанесення шкоди вашому рухомому і нерухомому майну під час вашої відсутності. Якщо ви збираєтесь в гори, в ліс, на тепле узбережжя або в будь-який інший привабливий для вас куточок Землі – зверніться в страхову компанію для вибору оптимальних умов страхування майна на час вашої подорожі.