Вітамін D. Чому він такий важливий та як його отримати взимку?

Вітамін D. Чому він такий важливий та як його отримати взимку?

Зима – суворий час року, який характеризується, найчастіше, різкою переміною настрою та самопочуття навіть у здорових людей. Раптові депресії, знесилення, поганий настрій – всі ці, та багато інших ознак можуть свідчити про нестачу вітаміну Д. Іще одна загальновідома назва цього елемента – «вітамін сонця», адже саме влітку, під яскравими сонячними променями, вітамін D накопичується в організмі краще всього. Зимою, коли сонечко не так яскраво радує нас своїм теплом, поповнювати запаси важливого мікроелементу доводиться іншими способами. Їх декілька. Вибір залежить від переваг та рекомендацій лікарів.

Що таке вітамін Д

Вітамін D – один із найважливіших елементів в організмі людини. При чому, дана речовина представлена групою мікроелементів, кожен з яких виконує окрему роль. Вони сприяють швидкому та якісному засвоєнню кальцію та фосфору із продуктів харчування. При дефіциті вітаміну Д у дітей може розвиватися таке захворювання, як рахіт, викликане неправильним розвитком кістково-м'язового скелету.

Вітамін Д виробляється організмом самостійно. Але тільки за певних умов – його синтез відбувається в шкірі під впливом сонячних променів. Немає сонця – немає вироблення вітаміну або ж його кількість різко знижується. Отримати дозу вітаміну Д можна і через їжу, але варто знати, що на сонці виробляється до 90% необхідного об’єму речовини, тоді як через травну систему людина може отримати лише 10%.

Як проявляється нестача вітаміну Д

Зимою сонячних днів мало, та й перебування на холоді не сприяє збільшенню здоров'я. У гонитві за вітаміном Д можна знайти хвороби і застуди. Приймати сонячні ванни біля віконця нераціонально – скло не пропускає корисні промені.

Експерти говорять – дефіцит вітаміну Д негативно позначається на всіх органах людського тіла. При такому стані підвищується ризик отримати захворювання, пов’язані з підвищенням артеріального тиску, вірусними впливами. Частий супутник дефіциту Д – втома і безсоння.

Достатня кількість вітаміну Д необхідна для нормального функціонування щитовидної залози, репродуктивної системи, кишкового тракту, шкіри.

Як збільшити кількість одержуваного взимку вітаміну Д

Відчуття слабкості і швидкої стомлюваності позбудетесь при дотриманні нескладних правил:

  • в холодну пору року частіше виходьте на відкрите повітря, гуляйте під прямими сонячними променями, підставляючи їм відкриті ділянки шкіри (обличчя, руки);
  • включіть в щоденне меню такі продукти як вершкове масло, яєчний жовток, жирну морську рибу, молоко, зелені овочі.

Увага! Самостійно починати прийом препаратів на основі вітаміну Д не рекомендується. Без знань показань та консультації лікаря можна нашкодити собі та посилити наявні проблеми зі здоров'ям.

Іще один приємний варіант отримання вітаміну D в холодну пору року – подорожі. Відправитися у відпустку в теплі краї, під ласкаві сонячні промені, до свіжих фруктів та морепродуктів – приємний та корисний для організму вибір. Зовсім необов’язково купувати дорогі путівки у «вічне літо». Країни з м’яким кліматом та комфортною температурою взимку доступні по вигідним цінам. К тому же, таке рішення багатофункціональне – і для здоров’я корисно, і час проведете в незвіданому краю – цікаво.  Головне – не забудьте оформити  туристичну страховку, адже медична допомога за кордоном – задоволення дороге.