СК «Альфа Страхування» взяла участь у круглому столі газети БІЗНЕС: «Перспективи розвитку медичного страхування в Україні»

30.10.2014 р. газета БІЗНЕС провела круглий стіл, присвячений темі розвитку добровільного медичного страхування (ДМС) в Україні. Учасники дискусійної панелі, представники провідних компаній та профільних організацій ринку страхування України, обговорили поточну ситуацію на ринку ДМС, його проблеми та перспективи розвитку.

Участь у круглому столі дала можливість гравцям страхового ринку поділитися своїм досвідом, висловити експертну думку і дати практичні поради щодо найактуальніших проблем ринку медичного страхування, таким як: залучення роздрібного клієнта, взаємодія з державними медичними закладами, страхування представників приватного та державного секторів, формування ціни на поліси ДМС.

У процесі обговорення Дар’я Рогова, заступник Голови Правління СК «Альфа Страхування» (Україна), окреслила основні перешкоди для успішного розвитку страхового бізнесу — відсутність налагодженої взаємодії з державою і відповідних норм Законодавчої бази щодо оподаткування в Україні для масового застосування медичного страхування: «Проблема не тільки в удосконаленні законодавчої бази, за це страховики вже перестали боротися і почали жити і розвивати бізнес всупереч усьому. Я говорю про полегшення оподаткування для роботодавця». Пані Рогова також зазначила, що Податковий кодекс повинен не тільки регулювати сплату податків бізнесом, але і підвищувати мотивацію праці та стимулювати роботодавців інвестувати в людський капітал. Олександр Залєтов, Президент Ліги страхових організацій України, підтримав занепокоєння пані Рогової, пояснивши пасивність чиновників і законодавців наступним чином: «Масовому впровадженню медстрахування перешкоджає те, що можновладці і без страховки обслуговуються в клініках, які мають сучасне медичне обладнання та висококваліфікований персонал».

Але, незважаючи на певну недосконалість Податкового кодексу і загальну складну макроекономічну ситуацію, експерти круглого столу дійшли висновку, що потреба в медичному страхуванні є актуальною, за роки розвитку вже накопичений значний досвід з великими масивами клієнтів, які починають усвідомлювати і звикати до переваг і зручностей, які надає їм ДМС.